Dyktando Niepodległościowe

Dnia 9 października 2018r. odbył się szkolny etap VI Dyktanda Niepodległościowego „Po Polsku o historii”. Celem konkursu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 4-6 pisali dyktando pod tytułem „Wygrał Polskę na fortepianie”. Tekst dyktanda dla uczniów klas 7-8 nosił tytuł „Dzień jak nie co dzień, czyli minidyktando na stulecie niepodległości”. Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało zdobyć co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. Nikt nie osiągnął wymaganego minimum. Gratulujemy tym, którym zabrakło niewiele.

Wśród naszych uczniów najlepsi okazali się: Kamil Będkowski z klasy 7b oraz Małgorzata Rudzka z klasy 8a.

aut. E. Duchnik-Dywan