Spotkanie z autorką i ilustratorką

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w spotkaniu z ilustratorką i autorką książek – p. Elizą Piotrowską. Spotkanie miało miejsce 21 września w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Pani Piotrowska jest autorką serii dowcipnych książek pt. Ciocia Jadzia, które również zilustrowała, i których fragmenty przeczytała uczniom. Podczas zajęć autorka opowiadała o dwóch krajach: Włoszech – w których mieszkała oraz o Brazylii, gdzie mieszka obecnie. Na podstawie informacji o w/w krajach dzieci wykonywały projekt kartki pocztowej.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały historii związanych ze zwyczajami, zabytkami i różnymi ciekawostkami kulinarnymi Włoch i Brazylii. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć książki pisarki oraz uzyskać autografy.