Niepodległość dla wszystkich

14 września w godzinach od 9.00 do 12.00 odbyły się warsztaty historyczno-teatralno-ilustratorskie pt. Niepodległość dla wszystkich przygotowane przez p. Marzenę Łopacińską we współpracy z Oddziałem Miejskim PTTK w Częstochowie reprezentowanym przez p. Elżbietę Gumułę. W warsztatach uczestniczyli: dyrektor p. Beata Zemła, wicedyrektor p. Olga Kozłowska-Żołędziewska, prezes OM PTTK p Krystyna Więckowska, przewodnicząca Jurajskiego Uniwersytetu dla Dzieci i Młodzieży p. Elżbieta Gumuła, przedstawiciel Zarządu Ligi Ochrony Przyrody, przewodnik PTTK p. Andrzej Przewłocki, malarka częstochowska – p. Anna Przewłocka oraz Rodzice, Dziadkowie i Rodzeństwo uczniów naszej szkoły.
Uczniowie klasy 2b zaprezentowali piękne przedstawienie poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie reprezentanci klas 2a, 2b, 3a, uczestniczyli w teście wiedzy historycznej Rok 1918. Pani Elżbieta Gumuła przedstawiła prezentację multimedialną pt. Garnizon Częstochowa nasze West Point. Warsztaty zakończyły się zilustrowaniem fragmentów przedstawienia pt. Niepodległość dla wszystkich. Uroczystość zwieńczyły interesujące opowiadania wspomnień o Józefie Piłsudskim p. Andrzeja Przewłockiego, który pochodzi z Wilna.