Zwycięscy szachiści 2017/2018

III miejsce w Mistrzostwach Śląska

Kamil Kaliszuk z klasy 6b został brązowym medalistą Mistrzostw Śląska Juniorów w szachach klasycznych.
Przez pięć dni – od 16 do 20 czerwca w Imielinie ponad 300 juniorów z całego Śląska walczyło o tytuły Mistrza Śląska.
Kamilowi udało się wywalczyć tytuł II wicemistrza w grupie chłopców do lat 13 i uzyskać awans d rozgrywek międzywojewódzkich. Piękne zakończenie roku szkolnego – nasze gratulacje!

Rok z szachami za nami!

Zakończył się XXVI Cykl Turniejów Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach. Od września do maja odbyły się cztery turnieje zaliczane do klasyfikacji generalnej. Grały w nich dzieci i młodzież z Częstochowy i powiatu. Gratulujemy Uczniom naszej szkoły wyników, wytrwałości i sportowej postawy podczas turniejów. Liczymy, że królewska gra również w przyszłym roku będzie miała grono swoich zwolenników, którzy będą reprezentować naszą szkołę na arenie miejskiej i nie tylko.
Podczas turniejów Grand Prix w roku szkolnym 2017/2018 naszą szkołę reprezentowali: Patryk Sojda, Tymoteusz Sirek, Klaudia Kmiecik, Mateusz Wachowski, Patryk Joński, Wiktor Krocz,Kacper Dawidowski, Konrad Karczewski, Kamil Kaliszuk. Wszystkim naszym szachistom dziękujemy i życzymy w przyszłości udanych partii, świetnych nagród i okazałych pucharów!
Wyniki klasyfikacji generalnej GP KLIK

Kamil Wicemistrzem Częstochowy w Szachach

9 czerwca w siedzibie UKS Hetman Częstochowa miało miejsce uroczyste zakończenie XXVI Cyklu Grand Prix w Szachach Szybkich o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy. Kamil Kaliszuk z klasy 6b w każdym z czterech turniejów cyklu zajmował miejsca na podium, tym samym w klasyfikacji generalnej zajął II miejsce i zdobył tytuł I Wicemistrza Częstochowy na rok 2018. Ponieważ Kamil w dniu wręczania pucharów był na Zielonej Szkole, nagrodę w jego imieniu odebrał Antoś – młodszy brat Kamila.

szach-maj!

Kiedy większość uczniów odpoczywała, nasz szachista – Kamil Kaliszuk z klasy 6b – rozpoczął maj bardzo intensywnie.
Kamil zagrał w pięciu turniejach i z każdego przywiózł jakieś trofeum.

  • 29 kwietnia – II miejsce w II Turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR w Czerwionce-Leszczynach grupa do lat 14
  • 1 maja – I miejsce w XIII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Starosty Czeskiego Cieszyna, w grupie do lat 14
  • 3 maja – II miejsce w Mistrzostwach Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych, grupa do lat 14
  • 5-6 maja – I miejsce do 1400 ELO w jednym z większych polskich „openów” – VI Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
  • 12-13 maja – I miejsce w XIV Międzynarodowym Turnieju o laur arcymistrza Bogdana Śliwy w Krakowie grupa do lat 14.

Coś nam się wydaje, że dla Kamila weekend bez turnieju to weekend stracony. 😉
Gratulujemy sukcesów i życzymy następnych!

I Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

Piękne trofeum zdobył 3.04.2018 Kamil Kaliszuk z klasy 6b. Kamil brał udział w I Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego i zajął I miejsce w kategorii Junior do lat 14. Turniej rozegrano w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Brało w nim udział 136 zawodników.
Gościem specjalnym turnieju była wicemistrzyni olimpijska w szachach, arcymistrzyni Karina Szczepkowska, która rozegrała symultanę szachową z kilkunastoma uczestnikami.
Brawo Kamil!

na YouTube

III turniej Grand Prix Częstochowy w szachach

III turniej z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach rozegrano w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Naszą szkołę reprezentowali w grupie klas 0-4 uczniowie klasy 1a: Tymoteusz Sirek i Patryk Sojda, a w grupie klas 5-7 uczniowie klasy 6b: Patryk Joński, Kamil Kaliszuk, Wiktor Krocz i Mateusz Wachowski.

Najlepiej z naszych uczniów poradził sobie Kamil Kaliszuk, który zajął II miejsce w turnieju, zdobywając 8 na 9 możliwych do zdobycia punktów. Dobrze zagrali: Mateusz Wachowski i Patryk Joński – obaj po 5 punktów, Wiktor Krocz – 4 punkty. Pierwszoklasistom należą się ogromne gratulacje za wytrwałość ponieważ turniej trwa aż sześć godzin!

II turniej z cyklu Grand Prix szkół w szachach

W Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie 23.02.2018 rozegrano II turniej z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczniów – grało aż 180 zawodników.

Naszą szkołę reprezentowali: Tymoteusz Sirek (klasa 1a) – w grupie klas 0-4, Kacper Dawidowski, Kamil Kaliszuk, Wiktor Krocz i Mateusz Wachowski (wszyscy z klasy 6b) – w grupie klas 5-7. Tymoteusz grał w turnieju po raz pierwszy i poradził sobie całkiem nieźle – zdobył 3 punkty.

Uczniowie z klasy szóstej również walczyli o jak najlepsze miejsca.
Najlepiej poradził sobie Kamil Kaliszuk, który zajął I miejsce w turnieju zdobywając 8,5 punkta, Mateusz Wachowski zdobył 4 punkty, Kacper Dawidowski – 3,5 punkta, Wiktor Krocz – 3 punkty. Wszystkim gratulujemy wytrwałości i z niecierpliwością czekamy na kolejny turniej, który odbędzie się 23 marca w IV LO im. H. Sienkiewicza.

Dla niewtajemniczonych – Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy szkół przyznawane jest raz w roku szkolnym po rozegraniu czterech turniejów.
Wówczas zliczane są punkty zawodników z trzech najlepiej przez nich rozegranych turniejów. Liczymy, że i w tym roku ktoś z naszej szkoły stanie na podium.
Wyniki szkoły podstawowe klasy 0-4
Wyniki szkoły podstawowe klasy 5-7

Sukces naszego Ucznia!

Dla Kamila Kaliszuka z klasy 6b ferie były świetną okazją do rozegrania kilku turniejów szachowych. W pierwszy poniedziałek ferii Kamil wygrał XXVIII Archidiecezjalny Turniej Szachowy o puchar Arcybiskupa Wacława Depo, 3 lutego w Centrum Kultury w Radzionkowie zajął 3 miejsce w turnieju CiderZima do lat 16, a 10 lutego zajął I miejsce w VII Zimowym Otwartym Turnieju Szachów Szybkich do lat 13 organizowanym przez UKS HETMAN. Gratulacje!

relacja w TV ORION (KLIK)

relacja w TV Niedziela (KLIK)

Katowicki Spodek -Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli- też tam byliśmy!

Dwaj uczniowie klasy 6b – Kamil Kaliszuk i Mateusz Wachowski reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach Błyskawicznych, które odbyły się w Katowicach 18 grudnia.
Kamil w ostatniej rundzie grał na pierwszym stole, walczył więc o podium.Niestety – zremisował – i w końcowej klasyfikacji uplasował się na 7 miejscu w Polsce wsród uczniów klas szóstych. Warto zaznaczyć, że Kamil nie przegrał w tym turnieju żadnej partii. Mateuszowi udało się zdobyć 4,5 pkt, zajął 22 miejsce awansując tym samym o 65 miejsc w stosunku do numeru na liście startowej, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Brawo!

link do wyników

Nasz uczeń na Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Jednym z dwóch juniorów z Częstochowy, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w dniach 15-17.12.2017 był Kamil Kaliszuk z klasy 6b. Kamil walczył z seniorami i juniorami z całej Europy. Pierwszego dnia -w blitzu- udało mu się zdobyć zdobyć 11,5 pkt na 22 możliwe i uzyskać 127 oczek przyrostu ELO. W szachach szybkich Kamil ugrał 4,5 pkt na 11 możliwych i zyskał 72 oczka ELO.

wyniki blitz
wyniki rapid

Jesteśmy ósmą szkołą na Śląsku!

Za nami kolejne szachowe emocje. Nasi zawodnicy – Klaudia Kmiecik, Patryk Joński, Kamil Kaliszuk i Mateusz Wachowski- dzielnie walczyli z czołowymi zawodnikami śląskich szkół. W Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci Szkoła Podstawowa Nr 33 zajęła 8 miejsce. Jesteśmy ósmą szkołą na Śląsku – to naprawdę niezły wynik! Tylko zawodnicy wiedzą, ile wysiłku, czasu i nerwów trzeba było poświecić, by go osiągnąć. Brawo!
link do wyników

Kamil Kaliszuk z brązowym laurem w Grand Prix Częstochowy w Szachach Szybkich

W dniu 17.11.2017 w Zespole Szkół Mechaniczno- Elektrycznych im. K. Pułaskiego w Częstochowie rozegrano pierwsze turnieje XXVI cyklu Grand Prix Częstochowy w Szachach Szybkich. W turniejach wzięła udział rekordowa liczba uczniów – ponad 180 osób. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów: Patryk Sojda oraz Konrad Karczewski grali w grupie klas 0-4, Klaudia Kmiecik, Patryk Joński, Kamil Kaliszuk, Wiktor Krocz i Mateusz Wachowski grali w grupie klas 5-7. Wszyscy z wielką determinacją walczyli o punkty i należą im się brawa za wytrwałość. Szczególne gratulacje dla Kamila Kaliszuka, który zajął III miejsce wśród chłopców w grupie klas 5-7.

Wyniki pierwszych turniejów XXVI cyklu Grand Prix w Szachach:

Szkoły Podstawowe kl. 0-4
Szkoły Podstawowe kl. 5-7
Szkoły ponadpodstawowe

Sukces w Półfinałach Igrzysk Dzieci w Szachach

W dniu 16.11.2017 w bardzo przyjaznej szachom szkole ‒ Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. K. Pułaskiego w Częstochowie odbyły się Półfinały Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Szachach.

W Igrzyskach Dzieci drużyna naszej szkoły w składzie: Patryk Joński, Kamil Kaliszuk, Mateusz Wachowski i Klaudia Kmiecik jako jedyna z dziewięciu drużyn z Częstochowy i powiatu awansowała do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO. Finał odbędzie się 30 listopada i zagra w nim trzydzieści najlepszych szkół z województwa śląskiego. Gratulujemy naszym szachistom i trzymamy kciuki.

Wyniki na stronie
link

SP 33 organizatorem Miejskich Igrzysk Szachowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Szkolny Związek Sportowy i UKS Hetman Częstochowa były organizatorami Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach w dniach 11 i 12 października. Nasza szkoła była współorganizatorem tej imprezy.
W turnieju brało udział 17 drużyn z częstochowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kamil Kaliszuk‒klasa 6b, Mateusz Wachowski‒klasa 6b, Patryk Joński‒klasa 6b oraz Klaudia Kmiecik‒klasa 6a – wywalczyła awans do rozgrywek powiatowych, zajmując w turnieju drugie miejsce.
Gratulujemy!

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content