Marszobieg i zawody

Wszyscy wiemy, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączając się w ogólnopolskie obchody tej rocznicy, chcąc upamiętnić to ważne wydarzenie w dziejach naszego Narodu, podczas Szkolnego Rodzinnego Festynu w dniu 25 maja 2018 roku odbył sięvmarszobieg „Dla Niepodległej” oraz zawody sportowe „Sprawny jak żołnierz”. W obydwu przedsięwzięciach, których organizatorkami były p. Agnieszka Garbaciak i p. Anna Roskosz, wzięli udział uczniowie klas 1 – 7 oraz rodzice. Trasa marszobiegu przebiegała na terenie szkoły i w jej pobliżu. Uczestnicy marszobiegu na kolejnych stacjach edukacyjnych (stacje: Ojczyzna, Walka o wolność, Niepodległość) poszerzali swoją wiedzę o historii i kulturze Polski, jej bohaterach i świętach narodowych. Doskonale odpowiadali, zarówno młodsi jak i „nieco” starsi, na konkursowe pytania. Po marszobiegu odbyły się odbiegające nieco od tradycyjnych konkurencji sportowych. zawody „Sprawny jak żołnierz”, które prowadził m.in. zawodowy żołnierz – rodzic z naszej szkoły. W zawodach wystartowali uczniowie klas 1 – 7 wraz z rodzicami. Wśród konkurencji znalazły się m.in.: tor przeszkód, założenie munduru przez rodzica własnemu dziecku w jak najkrótszym czasie, bieg w butach strażackich, złożenie koca na czas. Tej rodzinnej zabawie towarzyszyła prawdziwa sportowa rywalizacja, duch walki, z zachowaniem zasady fair play. To było ciekawe popołudnie – chwila refleksji związanej z ważną wartością jaką jest WOLNOŚĆ i radość ze wspólnie spędzonego czasu.