W sobotę 12.05.2018 uczniowie naszej szkoły Magdalena Domańska, Patrycja Nocuń, Łukasz Postawa w poczcie sztandarowym pod opieką p. Agnieszki Garbaciak uczestniczyli w obchodach 83. rocznicy śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Uroczystość rozpoczęło okolicznościowe przemówienie zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy p, Ryszarda Stefaniaka, po czym zostały złożone przez obecne delegacje kwiaty przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie obchodów odbył się Koncert Pieśni Legionowych w wykonaniu chóru „Basilica Cantans” pod dyrekcją Włodzimierza Krawczyńskiego.

aut. A. Garbaciak

W dniu 08.05.2018 podczas miejskich uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, która odbyła się na Placu Pamięci Narodowej, szkołę naszą w poczcie sztandarowym reprezentowali Natalia Pardela, Oliwia Trójczak i Michał Frajer. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, następnie odczytany został Apel Pamięci oraz złożone zostały kwiaty pod Pomnikiem Poległym w Obronie Ojczyzny. Uroczystość została zorganizowana przez Związek Inwalidów Wojennych RP oraz Urząd Miasta Częstochowy.

aut. A.Garbaciak

W uroczystości zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Częstochowie, która odbyła się dnia 15.04.2018r. na Skwerze „Zesłańców Sybiru” przy ulicy Korczaka brali udział, tworząc poczet sztandarowy, uczniowie naszej szkoły Anna Gajos, Paulina Czesny, Marek Chruściel. Wraz z uczniami w uroczystości uczestniczyli wicedyrektor szkoły p. Olga Kozłowska – Żołędziewska oraz nauczyciele Agnieszka Garbaciak i Jarosław Garbaciak. Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku Zesłańców Sybiru po czym w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej odbyła się Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków.

Uczniowie naszej szkoły Natalia Pardela, Julia Stachowska i Marek Chruściel tworząc poczet sztandarowy, w dniu 13.04.2018r. uczestniczyli w uroczystościach 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej na Placu Katyńskim. Rozpoczął ją spektakl teatralnym Wojciecha Kołsuta, a po wystąpieniach okolicznościowych, nastąpiły modlitwa ekumeniczna i apel pamięci ofiar oraz złożenie wieńców i kwiatów przy tablicy upamiętniającej Zbrodnię Katyńską. Opiekunką pocztu sztandarowego była p Agnieszka Garbaciak.

Dnia 19.03.2018 r. na Placu Biegańskiego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej rocznicę imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwa Przyjaciół Józefa Piłsudskiego oddział w Częstochowie. Szkołę naszą w poczcie sztandarowym reprezentowali: Julia Stachowska, Natalia Pardela i Marek Chruściel pod opieką p. Jarosława Garbaciaka.

Dnia 22 listopada 2017 r. na placu Orląt Lwowskich w Częstochowie odbyła się uroczystość z okazji 99. rocznicy zwycięskiej obrony Lwowa w 1918 roku. W uroczystości naszą szkołę, w poczcie sztandarowym, reprezentowali: Julia Stachowska, Natalia Pardela i Marek Chruściel pod opieką p. Agnieszki Garbaciak. Podczas uroczystości przemawiali między innymi: wiceprezydent Miasta Częstochowy p. Ryszard Stefaniak, prezes Zarządu Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Częstochowie. Odczytano Apel Pamięci, złożono wiązanki kwiatów.

W miejskich uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości szkołę naszą w poczcie sztandarowym reprezentowali: Julia Stachowska, Natalia Pardela, Marek Chruściel. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował p. Jarosław Garbaciak

Skip to content